- Stáhněte si poslechy k základním tématům jako je návštěva lékaře nebo cestování a nakupování. Na německých stránkách GoetheVerlag (nebojte se, mluví anglicky a česky) najdete řecké poslechy k stovce témat.
- Skvělá videa pro začátečníky a mírně pokročilé najdete na stránce YouTube kanálu Easy Greek i s titulky v řečtině a angličtině.
- Nevíte si rady s časováním sloves? Zkuste Verbix.
- Nevíte, jak se co vyslovuje a chcete si poslechnout víc rodilých mluvčí a porovnat je? Na stránce Forvo najdete několik tisíc řeckých slov vyslovených rodilými mluvčími.
- Znáte Babadum? Jednoduchá hra, díky které se naučíte až 1500 slov.
- Učíte se rádi formou hry? Zkuste Duolingo – připravte se ale, že řečtinu tu zatím najdete pouze přes angličtinu.
- Jste na sociálních sítích jako doma? Staňte se členy studijní skupiny Řecko a řečtina.
- Posloucháte rádi rádio? Moje oblíbené je soluňské Κοσμοράδιο – kombinace řecké hudby, krátké zprávy, pořady spíš odlehčené (žádné politické debaty tu nečekejte). Stačí kliknout na listen live a máte doma kousek Řecka.
- Rádi poznáváte různé kouty Řecka? Od zapadlých horských vesniček až po malebné ostrovy? Mrkněte na 60 λεπτά Ελλάδα (něco jako Řecko v šedesáti minutách). Každý díl je o jiném regionu Řecka, obsahuje také rozhovory s místními umělci, s rybáři, hoteliéry apod.
- Ještě nejste členy mé virtuální třídy Řečtina začátečníci na Quizletu? Je čas to napravit, protože učení slovíček je s Quizletem je opravdu velmi rychlé.
předchozí článek: Na co se při jazykových hodinách zapomíná
následující článek: Jak se učí italsky Lenka